Juhised

Käsitsemine ja ladustamine

Plaate ei tohi kanda horisontaalselt
Plaate tuleks kanda vertikaalses asendis, hoides neid servadest.
Laudasid ei tohi laduda püsti või nii, et raskus jääb servadele.
Plaate tuleks hoida üksteise peale virnastades ja neid tuleb käsitseda ettevaatlikult.
Laudasid ei tohi virnastada nii, et tugipunktide vaheline kaugus on üle 400 mm.
Lauad on virnastatud nii, et tugipunktide vaheline kaugus on alla 400 mm.

Muud käsitsemisjuhised

  • Laadige siit alla MGO plaadi paigaldusjuhised
  • Lauad tuleb platvormilt tõstmisel külili tõmmata.
  • Lauad tarnitakse pakituna puidust alustele, et neid oleks kerge tõstukiga käsitseda.
  • Laudadel tuleb lasta kuivada, kui need saavad märjaks, nt parandamise, paigaldamise või värvimise ajal.
  • Käsitsege plaate ettevaatlikult, et vältida ketaste servade või pinna kahjustamist.
  • Välisruumis tuleb laudade vihma ja ilmastiku eest kaitsmiseks kasutada plastikkatet.
  • Plaate ei tohi üksteise peale laduda rohkem kui kolm alust.
  • Materjaliga lõikamisel ja sellega töötamisel kasutage alati kaitseprille ja respiraatorit.

Paigaldamine

Saagimine

Saagida lihtsalt tavalise sae, mustrisae või elektriliste tööriistadega. Mitme laua saagimiseks on soovitatav kasutada ketassaagi.

Puurimine

Kasutage süvistamiseks kivipuurit või kruvide puurimist. Paremate tulemuste saavutamiseks kasutage suure/madala kiirusega trelle. Asetage plaat puurimispunkti alla, et auk oleks puhas. Ärge kasutage haamrit.

Hööveldamine ja lihvimine

Serva saab hööveldada või lihvida höövli, raspli või viiliga. Kasutage selleks ettenähtud liivapabereid.

Tugistruktuurid

Puidu või terase puhul peaks keskpunkti vaheline kaugus olema 400 mm 6 mm, 8 mm ja 9 mm puhul; kaugus 600 mm 10 mm ja 12 mm jaoks.

Õmblemine

TRILITE RMS sobib nii puit- kui metallraamide kinnitamiseks. Soovitatav pistikute keskpunktidevaheline kaugus on 407 mm. Kahe plaadi õmbluste vahele tuleks jätta piisav vahemaa, mis on tavaliselt 4 mm. Vaheseintes pöörake tähelepanu tühimike täitmisele. Enne täitmist veenduge, et vahe on puhas ja tolmuvaba (ka traatharja tekitatud tolmust): vastasel juhul ei kleepu täiteaine ja plaat korralikult kokku, mis võib põhjustada pinna pragunemist. Järgida tuleb kohalikke ehitusnorme ja tavasid.

Manus

Kruvimisel on soovitatav kasutada roostevabast terasest süvistatud puurkruve. Kruvi läbimõõt peaks olema 3,5-4,2 mm, pikkus peaks olema 2,5-3 korda suurem kui paneeli paksus. Nominaalne tsentritevaheline kinnituskaugus on 200 mm, paneeli kinnituste serv peaks olema 10-15 mm plaadi servast ja kõik servad peaksid ühtima kandekonstruktsioonidega. Õhemaid lehti saab neetida 16-mõõduliste roostekindlate neetidega, mille kroon on 6 mm ja pikkus 25 mm.

Lõikamine

Kergesti lõigatav piki- või ristisuunas. Lõige tuleks teha plaadi paremal küljel lõikuri või noaga. Enne lõikamist saab plaadile joone tõmmata. Mõõtejoone saab tõmmata soovitud punkti ja selle lõpp-punkti saab noaga märkida sälgu. Pärast seda tuleb lauad mõlema käega vajutada, lõigata ja lõigata sirge servaga. Et lõige oleks sile ja korralik, kasutage ketassaagi (vähemalt 120 karbiidhammast) ja seadke saag kiirusele üle 3000 p/min.

Naelutamine

Naelutamine võib toimuda käsitsi või masinaga, kasutades lamedat naelutajat. Soovitatav on kasutada roostevabast terasest naelu. Läbimõõt peaks olema 2,2 või 3,1 mm, pikkus peaks olema 3-3,5 korda suurem kui paneeli paksus. Masinaga naelutamisel tuleks tööriistad seadistada 3-4 baarile ja peenhäälestada, et saavutada vajalik löögijõud. On väga oluline, et lauad asetseksid kindlalt vastu taustastruktuuri.